Klasyczne lampy bilardowe

Lampa bilardowa w stylu klasycznym jest często wyposażona w zielony abażur i zapewnia odpowiednie oświetlenie pola gry.

Lampę bilardową ustawiamy nad stołem na takiej wysokości, aby oświetlała całe pole gry, ale jednocześnie nie oślepiała graczy podczas rozgrywek. Przy mniejszych stołach lampa będzie zazwyczaj wyposażona w dwa klosze a przy dużych stołach np. snookerowych w 3-4 i więcej.
Proszę zwrócić uwagę na odpowiedni rozmiar przy zakupie bądź pozwólcie nam doradzić

Odpowiednia lampa bilardowa

Zasadniczo możliwe jest zamontowanie dowolnej lampy domowej nad stołem bilardowym. Ponieważ jednak lampy domowe to w większości przypadków, reflektory punktowe lub reflektory powierzchniowe, dokładne ustawienie strumienia świetlnego jest prawie niemożliwe. Konsekwencje: oślepienie graczy przez wiązki światła bądź nieoświetlone miejsca na polu gry. Lampa bilardowa składa się z kilku źródeł światła, które optymalnie oświetlają pole gry. Mniejsze stoły bilardowe (6 stóp) zwykle są wyposażone w dwa źródła światła a większe stoły w 3-4 lub więcej.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie lampy bilardowej

Najważniejszą cechą lampy bilardowej jest prawidłowe i kompletne oświetlenie powierzchni gry. Oświetlenie powinno pochodzić bezpośrednio z góry, ponieważ boczne lub przednie światło może generować cień, który przeszkadzałby w grze
Ponadto zalecane są jasne i specjalnie ukierunkowane światło lampy bilardowej. Przykładem są reflektory gwarantujące te dwie cechy.